Oceny gracza: Colonies to kooperacyjna gra fabularna oparta na grze Plush Patrol. Jest ona jednak przeznaczona raczej dla starszych graczy. Historia rozgrywa się w świecie postapo, z którego z nieznanych przyczyn zniknęli wszyscy ludzie, a z równie nieznanego powodu wszystkie gryzonie otrzymały więcej rozumu, aby stać się nowymi władcami zniszczonej krainy. Rozgrywka odbywa się bezpośrednio w książce, podobnie jak w Plush Patrol. Za pomocą kart gracz stara się pokonać próby, jakie stawia przed nim gra w trakcie rozgrywki. Jest to konieczne, aby zebrać różne zasoby, a także pokonać wrogów. Zasoby są niezbędne do rozwoju kolonii. O które dbasz podczas gry. Jest to właściwie powód, dla którego wyruszasz ze swojej bezpiecznej przystani na niezbadane terytoria. Ogólnie niezbyt trudna gra, w której będziesz cieszyć się odkrywaniem lokacji, walką i wreszcie dbaniem o swoich "bohaterów" i całą kolonię.
Oceny gracza: Detective to gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w detektywów próbujących wspólnie rozwiązać 5 powiązanych ze sobą spraw znajdujących się w pudełku. Przy czym określenie "wcielanie się w detektywa" jest w tym przypadku niemal dosłowne, gdyż w grze tej nie chodzi jedynie o wybranie karty detektywa i przesuwanie jej po mapie. Podczas rozgrywki będziemy niemal "realistycznie" przeglądać archiwa, akta i czytać przesłuchania poszczególnych świadków. Wszystko to w przezabawnej aplikacji na stronie internetowej. Tak, do gry absolutnie potrzebne jest urządzenie elektroniczne, nie da się grać w Detektywa bez niego. Nie jestem fanem tego rozwiązania, ale Detective to gra, której jestem w stanie to wybaczyć, bo ma to sens (tak pracują detektywi w dzisiejszych czasach) i nie przeszkadza w rozgrywce, a wręcz przeciwnie - tworzy świetny klimat detektywistycznej pracy. Ogólnie bardzo dobra gra, w którą polecam zagrać w trybie multiplayer (choć można też solo), ze względu na pracę zespołową, gdzie każdy może dodać swoją opinię i pomysły do gry.
Oceny gracza: Jeszcze nie grałem, grałem tylko w podstawową GH, na której opiera się Lion's Back i która ma prawie takie same zasady różniące się tylko drobnymi szczegółami. Jest to lżejsza wersja, która zawiera tylko 4 grywalne postacie i ogólnie mniej komponentów niż podstawowa GH. Największą zmianą w stosunku do podstawowego GH jest to, że plan gry nie jest tworzony przy użyciu kartonowych elementów, ale jest rozgrywany bezpośrednio w książce scenariuszy. Znacznie przyspiesza to przygotowanie gry, a każda mapa ma unikalny wygląd i kształt. Kolejnym dużym plusem jest to, że ta samodzielna gra może być również używana jako rozszerzenie do klasycznego GH. Ocena jest oparta na podstawowym GH.
Oceny gracza: W Pandemii masz nie mniejsze zadanie niż ratowanie świata. Walczysz z 4 chorobami, które nieustannie rozprzestrzeniają się po planecie Ziemia. Należy wspomnieć, że gra jest w pełni kooperacyjna i wszyscy gracze wspólnie starają się wygrać i pokonać grę. Gracze nie mają nawet żadnych ukrytych questów czy celów. Próbujesz opracować lekarstwo na wszystkie choroby, zanim skończy się czas (karty) lub zanim wybuchnie 8 pandemii. Gra toczy się w szybkim tempie, każdy z graczy rozgrywa swoją turę dość szybko, więc rozgrywka toczy się przyjemnie. Nawet jeśli nie jesteś w swojej turze możesz zaplanować swój ruch do przodu i co najważniejsze uzgodnić z innymi graczami swój kolejny ruch - ważna jest synchronizacja wszystkich graczy. Dzięki temu w grze nie ma martwych punktów. Gra jest (przynajmniej w drugiej edycji) ładnie zaprojektowana graficznie.
Oceny gracza: Bardzo fabularna gra kooperacyjna z gęstym klimatem. Bardzo dobrze (choć oczywiście z zupełnie innym wyczuciem) stawiasz się w roli zwykłych ludzi próbujących przetrwać brutalną, trwającą kilka lat wojnę domową. Gra jest bardzo dobrze wykonana i zawiera wiele komponentów, w tym dużą ilość kart o różnych znaczeniach. Mimo że gra skupia się na opowiadaniu historii, replayability jest ogromne i za każdym razem doświadczamy innej historii, dzieją się inne rzeczy, rozwiązywane są inne problemy. Każda nowa gra jest oryginalna i nie ma tylko jednego przepisu na zwycięstwo. Trzeba tylko wiedzieć, że gra podstawowa jest bardzo czasochłonna, przy dokładnym planowaniu i podejmowaniu decyzji jedna rozgrywka może dojść do 5 godzin lub więcej. Zaangażowanie czasowe jest nieco zmniejszone przez scenariusze, które oferują kolejne, bardzo różne doświadczenia z gry.
Wspaniała ucieczka. głęboka historia różne zakończenia różne zagadki, względnie rozwiązyw ...
premeq [21.11.2024]
Doskonały przedstawiciel gier imprezowych. Chociaż generalnie nie lubię gier imprezowych, ta mi nie ...
eMenthal [21.11.2024]
Wizualnie mi się podoba, pod względem rozgrywki jest lepiej niż w Heat. Opcje znalezienia idealnego ...
Raelag [21.11.2024]
Gdybym miał mieć w domu tylko jeden shtick, byłby to właśnie ten. Podoba mi się zasada obstawiania, ...
Baritone [21.11.2024]
Po pierwszych trzech partiach gry podstawowej (solo, para, trójka) bawię się jak na razie powyżej oc ...
acedrac [21.11.2024]
Terrorscape
dodano: 21.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Tomb of Wonders
dodano: 19.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Guardians Set
dodano: 18.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Panteon
dodano: 13.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Faraon
dodano: 11.11.2024
Quartz: The Dice Game
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race: World Circuits
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race
dodano: 20.11.2024
3 Chapters
dodano: 20.11.2024
Panda Spin
dodano: 20.11.2024