Oceny gracza: W każdym liczniku trochę inny. Ponieważ jest to gra dla maksymalnie 10 osób i nie trzeba aż tak dużo myśleć, chyba że naprawdę chcesz wygrać dużą sumę, to jest to idealne rozwiązanie dla pubu. Gra imprezowa.
Oceny gracza: Chwilę zajęło mi przebrnięcie przez zasady, zanim zrozumiałem, że gra jest właściwie dość "prosta". Wiele dróg prowadzi do zwycięstwa i to mi się podoba.
Oceny gracza: Zabawa dla szerokiego grona osób, sporo osób zna już Activity, ale problem polega na tym, że nie widzą innych, lepszych gier imprezowych mimo tej gry (która tak naprawdę nie cieszy, bo jest już dawno przestarzała i ludzie są zmuszani do grania w nią).
Oceny gracza: Bardzo dobre euro, osobiście lubiłem w nie grać. Moi koledzy z drużyny mniej, bo gra na euro nie pozwala na błędy. A że innym zajmuje to chwilę, to po kilku dłuższych rozgrywkach, gdy wybierają inną taktykę, nadal przegrywają, wybierając inną, mniej czasochłonną grę w euro. Zajmuje dużo miejsca na stole. Podoba mi się, że pudełko jest naprawdę ciasne (nie kupuję powietrza). Na minus zasady, które są naprawdę fatalnie napisane - najgorsze jakie do tej pory czytałem.
Oceny gracza: Doskonała jako gra imprezowa, zawsze świetnie się bawimy. Gwiżdżący banan to po prostu bomba :-D.
Oceny gracza: To sprawa serca, gram od ponad dziesięciu lat. Ważna jest odpowiednia grupa pasjonatów. Ale teraz jest to rzecz masowa. Choć znacznie bardziej popularna wśród chłopców i męskiej populacji. Oczywiście bang ma swoje wady (gracz odpada w pierwszej rundzie, a potem może czekać pół godziny na kolejną grę). Najbardziej jednak nie podoba mi się to, że bang stał się fabryką pieniędzy - ciągłe rozszerzenia tylko psują grę. Moje zdanie jest takie, że rozszerzenie Ghost Town jest wystarczające dla wersji podstawowej. Wszystko inne już utrudnia nowym graczom grę z bardziej doświadczonymi itp.
Oceny gracza: Dla fana Banga jest to pozycja obowiązkowa. Szybciej, prościej, przystępniej dla jeszcze większej liczby niegraczy niż zwykły bang. Jeśli chcecie wypełniacza, który nie jest kompletnie głupi, to jest to właśnie to.
Oceny gracza: Idealna gra dla maluchów i dla starszych. Dzieciom bardzo się podoba.
Oceny gracza: Zbyt abstrakcyjna gra, która ''degeneruje się'' w niekończący się rzut kostką. Taki mecz miałby maksymalny czas gry 15 minut - nie oficjalne 30, a czasem więcej.
Oceny gracza: Wersja podstawowa, ocena pod względem znaczenia dla świata gry i społeczności graczy... Ilość coraz to nowych rozszerzeń jest zniechęcająca
Oceny gracza: Chcesz zagrać w grę ze swoim dzieckiem, które jeszcze nie chodzi do szkoły? Ten jest dla ciebie. Uproszczone carcassonne i to mi się podoba.
Oceny gracza: Moim zdaniem lepsza wersja od podstawowej wersji samego Carcassonne - lepsza zwartość, podobają mi się karty specjalne do zamykania lasu. Graficznie ładniejsza dzięki obrazkom mamutów, jeleni. Z drugiej strony niebieskie Carcassonne odniosło większy sukces u siebie z prostego powodu - budowa miasta jest w porządku, ale budowa lasu? od kiedy buduje się las?
Oceny gracza: Spostrzeżenie - właściwie chyba moje pierwsze spostrzeżenie. Trzeba szybko liczyć, a ja jestem w tym dobry. Największą słabością gry jest dzwoneczek - przestaje szarpać, a głównie cierpi na tym, że każdy chce być jak najszybszy.
Oceny gracza: Grałem tylko 2x w 5 osób, bardzo spodobał mi się element licytacji i robi ogromne wrażenie - mnóstwo opcji co i jak grać, a wizualnie rewelacyjnie. I nagle znikąd się skończyła :( Ale chcę dać jej jeszcze jedną szansę.
Oceny gracza: Redaguję po dłuższym czasie. Nie lubię już tego i widzę, dlaczego niektórym kolegom z drużyny się to nie podobało, choć ja byłem podekscytowany. To, że jest dla wielu graczy - co nadawałoby się do pubu, wcale nie jest zaletą - cierpi na dłuższy (długi) czas gry i to, że trzeba przy niej myśleć. Naprawdę inna gra imprezowa do pubu.
Oceny gracza: Dla wersji cyfrowej. Rozszerzenie daje nowe możliwości, niezły balans
Oceny gracza: Zgadywanie historii, bardzo przyjemne. Niestety replayability jest dla mnie czynnikiem decydującym dlaczego nie kupuję historii.
Oceny gracza: Chcesz mieć tańszą wersję dużych Czech? Oto ona. Jest jednak pewien haczyk - na pierwszy rzut oka kart jest mnóstwo, ale na drugi rzut oka jest ich znacznie mniej niż w dużym Czechu, więc bardzo szybko się skończą.
Oceny gracza: Im więcej gram w Descenta, tym lepiej mi się gra. Postacie są bombowe, rozgrywka jest rewelacyjna. Jak na razie gra tylko we dwoje, ale bardzo nam się podoba. Zdecydowanie nie należy się zniechęcać pierwszą przygodą, ale koniecznie trzeba zagrać w kampanię dla levelowania, lepszych przedmiotów.
Oceny gracza: Absolutnie nie jestem dobra w tej grze, ale muszę docenić świetny pomysł, piękne obrazki kart, które naprawdę rozwijają wyobraźnię. Karty są narysowane w taki sposób, że mogę sobie wyobrazić kilka wariantów narracyjnych dla każdej karty, co świetnie wpływa na zwartość gry. Już samo punktowanie (króliczki) jest takie dziwne i fakt, że kupując ogromne pudełko kupuję też ogromną ilość powietrza - może miejsce na kolejne karty z rozszerzenia?
Oceny gracza: Dla mnie wstęp do gier typu deck building, uważam, że są lepsze gry tego typu. Dominion jest szybki, łatwy do wytłumaczenia. Poziom interakcji zależy od tego, ile kart ataku wtasujesz do gry. Mimo to interakcja między graczami jest dość mała.
Oceny gracza: Gra czysto dla dwojga, jest w niej dużo losowości, można w nią grać
Oceny gracza: Oceniam gorzej i tylko z powodu jednej rzeczy - kolor wanny zupełnie nie pasuje do koloru na zdjęciu. Nie jestem raczej ślepy na kolory, to wina wydawcy.
Oceny gracza: Bardzo lubię fasolki, świetna zabawa dla mnie i mojej rodziny oraz przyjaciół. Ilustracje kart są ładne, nazewnictwo fasolek luksusowe i szczególnie zabawne. Mechanizm gry, że kolejność kart nie może się zmieniać jest świetny i bezpośrednio zmusza gracza do handlu i wymiany fasolek.
Oceny gracza: Jest to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek kupiłem. Apetyt na wyścigi absolutnie kipi, tory są piękne. Wystarczy więc wrzucić odpowiedni bieg i jechać. A możliwość gry nawet w 10 osób, super.
Oceny gracza: Kolejne spostrzeżenie. Bardzo ją lubię, mimo że czasem się z nią zmagam :-)
Oceny gracza: W porównaniu do zwykłego chwytaka, zdjęcia zwierząt. Nie wiem jak małe dzieci, ale mi bardziej podoba się wersja z cyframi. Obrazki zwierząt są czasem dość "niewidoczne", kostka z obrazkami zwierząt mogłaby być nieco mniejsza (lub nawet ta z kolorem nieco większa)
Oceny gracza: Właśnie dla pomysłu zagrania kartami do tyłu :-) Co-op w małym pudełku, które ćwiczy pamięć i ładnie wygląda
Oceny gracza: Gra logiczna, grałem tylko w kilka partii, ale podobała mi się. Zdecydowanie dobre dla dzieci
Oceny gracza: Zabawna karta, ładne ilustracje i zabawne komentarze. Bardzo lubię być hobbitem - objadać się, pić, palić, odpalać fajerwerki. To był wielki hit w domu i u moich rodziców. Na początku było to rozczarowująco czarno-białe, ale stopniowo się do tego przekonaliśmy. Jedyny minus to liczenie punktów - każdy powinien liczyć ile ma w głowie, po prostu jakoś za dużo jest tego liczenia dla oddechu - rozwiązaliśmy to w ten sposób, że jedna osoba liczyła punkty i to publicznie, i nie uważam, żeby to umniejszało zabawę.
Oceny gracza: Więcej zabawy niż inne gry po zabawie (dobble, grabolo, tinkle), bo wydawanie dźwięków i naśladowanie zwierząt to po prostu bomba
Oceny gracza: Kolejna z rodziny gier obserwacyjnych. I jest to zdecydowanie jedna z lepszych gier obserwacyjnych. Totem potrafi czasem bardzo zaboleć :-)
Oceny gracza: Choć osobiście nie lubię tego aż tak bardzo, to w społeczeństwie, w którym ludzie nie chcą lub nie potrafią jeszcze (dzieci) wymyślać wielkich strategii, Ligretto zawsze odnosił sukcesy.
Oceny gracza: Mały książę mnie zaskoczył. Wiedziałam o pięknych ilustracjach, ale to także bardzo przezabawna sztuka. Planeta księcia jest budowana po jakimś czasie i wtedy chodzi o punktowanie. Może nawet lepiej w dwuosobowym gronie ze względu na element blefu.
Oceny gracza: Spodziewałem się trochę więcej zabawy. Jeśli jest wybór, dzieci wolą grać w inne gry.
Oceny gracza: Świetnie się śmiałem z zasad, świetnie się bawiłem na TableTop gdzie w to grali. Jednak zastosowanie zasad i rozpoczęcie samej gry sprawiło mi kłopot, nie wiem dlaczego. Jest to zabawa, ale może dla specyficznej grupy graczy. Na pewno dam mu jeszcze jedną szansę.
Oceny gracza: Jak na grę dla dzieci, spodziewałem się, że będzie lżejsza. Ładne pudełko, ładne zdjęcia, ale nie jest tak popularny wśród dzieci jak inne i jak myślałam, że będzie, gdy go kupiłam.
Oceny gracza: Wypełniacz, który nie obraża. Podobają mi się elementy mobbingu - wygrywa, ale zazwyczaj ten, który zadaje mniej obrażeń i nie jest tak w centrum akcji, więc nie zwracają na niego większej uwagi.
Oceny gracza: Gra wiedzy, czasem nie rozumiesz swojej niewiedzy :-P Jak w każdej grze wiedzy trzeba mieć kolegów z drużyny, którym gry wiedzy nie przeszkadzają i lubią w nie grać.
Oceny gracza: Kto nie chciałby być choć przez chwilę ratownikiem medycznym? W tej grze staniesz się jednym z nich. Nie grałem jeszcze zbyt wiele, ale bardzo podoba mi się tematyka i klimat. W porównaniu z Pandemią podoba mi się bezpośrednie zagrożenie, które jest bezpośrednio widoczne.
Oceny gracza: Gra, która jest już legendą. Gra, która otworzyła mi bramy do świata gier. Posiadam wersję drewnianą i jestem niezwykle zadowolony. Wielka szkoda tylko, że wycofano się z drewnianego wydania i teraz wszystko jest w plastiku. Najlepsze w tej grze jest to, że jest to gra, do której uwielbiasz wracać - zawsze wyciągasz ją od czasu do czasu, dodając do stu plus gier, w które grałeś. Dużym plusem są kostki, które dodają grze losowości.
Oceny gracza: Dobra rzecz, gdy więcej niż 4 graczy chce grać. To jest dobre dla
Oceny gracza: Podnoszę ocenę o dwa. Moje pierwsze zapoznanie z Pandemią nastąpiło lata temu i byłem zdegustowany grą. Właściciel gry wiedział o tym i powiedział: Zagrajmy w Pandemię. Choć nam się to podobało, to i tak potem sam grał, mówiąc nam wszystkim, co mamy robić, gdzie się poruszać. Po latach znów wpadł mi w ręce Pandemic. Dałem mu drugą szansę. Ponieważ nie pamiętałem już szczegółowo zasad - przestudiowałem je, a następnie spróbowałem rozegrać jedną partię solo. I byłem niesamowicie zahaczony - od tego czasu rozegrałem ponad 20 partii solo i nadal się nią cieszę, dostosowując trudność - dodając karty epidemii, czy grając jako 2 lub 4 graczy (duża różnica). Więc jako gra solo świetna, muszę spróbować jeszcze raz w grupie, ale tym razem inaczej niż wtedy.
Oceny gracza: W kategorii dla przedszkolaków to świetna gra, a i dorośli będą się przy niej dobrze bawić przez jakiś czas :-)
Oceny gracza: Przyjemna, zabawna gra bomba - szybka, kombinacyjna, klimatyczna...
Oceny gracza: Kilka kamieni i masz grę :-)To takie trochę szachy w innej formie. Popełniasz błąd i wtedy jesteś w defensywie i po prostu musisz czekać na błąd przeciwnika.Z równym przeciwnikiem to fajna walka. Możesz uczyć nowicjusza, ale tak jak w szachach, przez pierwsze dziesięć partii będziesz go bił, bo znasz korzystniejsze ruchy lub pewne taktyki.
Oceny gracza: Wielkie oczekiwania i wielkie rozczarowanie. W tę grę trzeba grać w 5,6 aby grać zdrajcą inaczej nie ma to najmniejszego sensu. Ja niestety do tej pory grałem w nią tylko sam i w parach, a to taki zbiorowy pexess :-(.
Oceny gracza: Za ten pomysł dałbym kostce 10 punktów. Za to, że może pomóc dzieciom w rozwoju mówienia i wyobraźni, nawet 15 punktów, gdyby mógł. Ale ponieważ to praktycznie nawet nie jest gra i ciężko ją ocenić daję jej tylko 8.
Oceny gracza: Po prostu bardzo słaba mikstura Bang. Z niecierpliwością czekałem na Samurai Sword, wierzyłem, że podniesie błędy Bangu. Próbowało to zrobić, ale kompletnie straciło klimat. W dyskusji o grze będę bardziej konkretny. Rozczarowujący
Oceny gracza: Gra imprezowa jak żadna inna. Świnie to po prostu kostki w ładniejszym wykonaniu, ale ładne ich wyrzeźbienie sprawia, że gracze zapominają, że to tylko ''kostki''. Świnki są słodkie.
Oceny gracza: Jak na razie tylko kilka gier, ale naprawdę mi się podoba. Bardzo bojowe, ładne. Naprawdę można poczuć tę atmosferę. To idzie na listę życzeń.
Oceny gracza: Najczęściej używana gra obserwacyjna w historii - i łatwo zrozumieć dlaczego: bardzo szybka, bardzo prosta, zabawna i można w nią grać z każdym, od małych dzieci po babcie i dziadków.
Oceny gracza: Wreszcie deckbuilding na miarę moich możliwości. Dominion był oczywiście przełomowy i pożerałem go, ale od tego czasu dałem sobie spokój z deckbuildingiem, aż do Star Realms. Grałem tylko we dwóch, ale szybka, ładna grafika, bardzo interaktywna, rewelacyjna.
Oceny gracza: Doskonała gra typu damage control. Ogromne zaskoczenie dla mnie - świetna gra na 400 i oferuje mnóstwo zabawy. To prawie czuje się jak konieczność.
Oceny gracza: Koleje w dalekiej Ameryce, to ma klimat i jest też całkiem niezłą strategią. Gorsze niż Ticket to Ride
Oceny gracza: Albo nie rozgryzłem strategii, albo naprawdę jest to prawie losowe, kto wygra? Dzieciaki to lubią, nawet jeśli często wybierają mniej abstrakcyjne gry niż Tsuro.
Oceny gracza: Gra, na której mam kurz. Nigdy do końca nie rozgryzłem magii tej gry, pewnie dlatego, że tak bardzo przypomina mi ona zwykłą kartę, zwykłą siódemkę. Owszem zagram w nią, nawet mi się spodoba, ale nie czerpię z niej takiej przyjemności jak z innych gier.
Oceny gracza: Niestety, to nie jest gra dla mnie. Co prawda sam się uczyłem, sam grałem, oglądałem filmiki, żeby mieć pewność, że gram poprawnie. Dostawałem po dupie, nawet w pierwszej przygodzie, która miała być najniższym poziomem trudności, i nawet nie czułem jej klimatu. Tylko mechaniczne obracanie kart i od czasu do czasu jakaś arytmetyka. Doceniam jednak ładne ilustracje. Dla mnie osobiście duże rozczarowanie. Ale rozumiem, że gra pewnie ma urok - ja go po prostu nie odkryłem i to tylko potwierdziło, że nie będę fanem LCG.
Oceny gracza: Nie rozumiałem popularności Ticket to Ride, dopóki nie kupiłem gry i nie zagrałem w pierwszą partię z moimi przyjaciółmi i rodziną. Od razu stała się jedną z topowych gier rodzinnych. Gra wyjaśnia się od razu, oferując jednocześnie świetną strategię i po prostu proste układanie ścieżek, a to jest właśnie to, czego oczekujesz od gry rodzinnej.
Oceny gracza: Jeśli coś zasługuje na maksymalną liczbę punktów, to właśnie to. Gra, która mnie wciągnęła.
Oceny gracza: Jak na razie rozegrałem tylko kilka partii sam lub z dwiema osobami, ale bardzo mi się podoba i nie mogę się doczekać przechodzenia scenariuszy. Nie przeszkadza mi to, że gra jest momentami nielogiczna, ważny jest klimat.
Wspaniała ucieczka. głęboka historia różne zakończenia różne zagadki, względnie rozwiązyw ...
premeq [21.11.2024]
Doskonały przedstawiciel gier imprezowych. Chociaż generalnie nie lubię gier imprezowych, ta mi nie ...
eMenthal [21.11.2024]
Wizualnie mi się podoba, pod względem rozgrywki jest lepiej niż w Heat. Opcje znalezienia idealnego ...
Raelag [21.11.2024]
Gdybym miał mieć w domu tylko jeden shtick, byłby to właśnie ten. Podoba mi się zasada obstawiania, ...
Baritone [21.11.2024]
Po pierwszych trzech partiach gry podstawowej (solo, para, trójka) bawię się jak na razie powyżej oc ...
acedrac [21.11.2024]
Terrorscape
dodano: 21.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Tomb of Wonders
dodano: 19.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Guardians Set
dodano: 18.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Panteon
dodano: 13.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Faraon
dodano: 11.11.2024
Quartz: The Dice Game
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race: World Circuits
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race
dodano: 20.11.2024
3 Chapters
dodano: 20.11.2024
Panda Spin
dodano: 20.11.2024