Oceny gracza: Activity to ponadczasowy klasyk, który nie zginie na żadnej imprezie. To gra, którą znają nawet niewtajemniczeni. A jeśli nie, to nic nie szkodzi. Gra jest bardzo przystępna i ma proste zasady, które można wyjaśnić graczom w ciągu kilku minut. A potem nie pozostaje nic innego, jak tylko dobrze się bawić. Jedynym minusem tej gry, który można było częściowo naprawić nowymi kartami, ale niestety tak się nie stało, jest ograniczona liczba kart, a tym samym rzeczy do odgadnięcia. Po pewnym czasie, z jednej strony, zagorzali gracze Activit zyskują przewagę nad innymi, wiedząc, jakie koncepcje można odgadnąć, a z drugiej strony, odgadywanie czegoś, co już znamy, nie jest już tak zabawne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby gracze sami tworzyli karty z nowymi koncepcjami i łagodzili przynajmniej niektóre niedociągnięcia gry.
Oceny gracza: Doskonała inteligentna gra o stosunkowo prostych zasadach, w której istnieje wiele sposobów na dotarcie do celu, więc nie nudzi się. Jedna rozgrywka nie zabierze całego wieczoru, więc można rozegrać więcej partii lub cieszyć się inną grą wieczorem.
Oceny gracza: Niesamowite euro, niesamowita mechanika, niesamowity motyw. Załóż cylindry i wyrusz na podbój Anglii w stylu wiktoriańskiego kapitalizmu. Gra ma kilka prostych zasad, ale nadal zapewnia złożone i głębokie wrażenia z gry. To od ciebie zależy, jaki rodzaj przemysłu preferujesz lub czy skupiasz się głównie na budowaniu sieci transportowej. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Gra ma dla mnie tylko dwie drobne wady. Pierwszą jest nieco nielogiczne i nie na temat wykorzystanie pewnych mechanizmów (które można zniwelować odrobiną narracji), takich jak piwo do sprzedaży porcelany itp. Drugim jest nieco przydługi set-up, który można zniwelować kilkoma dobrymi wstawkami. Tak czy inaczej, uważam, że jest to niezwykle zabawna i interesująca gra, której nie powinno zabraknąć w kolekcji żadnego gracza, który lubi ekonomiczne euro.
Oceny gracza: Niespodziewanie chwytliwa gra, która łączy kilka mechanik razem bardzo umiejętnie i działa zaskakująco dobrze. Mimo, że gra może wydawać się mieć wiele zasad i ludzie przewracają oczami w przerażeniu, gdy jest to wyjaśnione, pod koniec pierwszej rundy każdy wie, co jest co. Wszyscy się cieszą i klną na kolejną grę, gdy gra się skończy. Wielką zaletą tej gry jest dobre tempo, nawet przy maksymalnej liczbie graczy można ją ukończyć w półtorej godziny. To również dlatego nie pozostaje przy jednej grze. Niewiele gier ma zdolność do wciągnięcia cię, a jednocześnie ma złożone mechanizmy. To po prostu doskonała gra, która jest radością z gry. Nie mogę jej wystarczająco polecić.
Oceny gracza: Bardzo dobre połączenie popularnych mechanik deckbuildingu i worker placement. Doceniłbym bardziej szczegółowe zasady (trzeba szukać rozwiązań niektórych sytuacji w dyskusjach), ale muszę przyznać, że gra jest niesamowitym doświadczeniem. Łączy dwie kluczowe mechaniki w logiczny i, co najważniejsze, niezwykle tematyczny sposób. Temat przenika każdy warunek, każdy mechanizm w grze i jest strasznie zabawny. Wraz z rozszerzeniem Rise of Ix gra osiąga więc perfekcję. Interakcja między graczami jest również bardzo zabawna, do czego gracze są de facto zmuszeni przez system gry, jeśli chcą tego uniknąć, więc konflikt jest tematycznie wszechobecny i pięknie pomaga dynamice gry. Jeśli lubisz Diunę, deckbuilding i workerplacement, tej gry nie może zabraknąć w twojej kolekcji.
Oceny gracza: Dla mnie wciąż jedna z najlepszych gier skojarzeniowych, jakie można dostać. Piękne ilustracje, wspaniała rozgrywka (chyba, że chcesz wszystkie rozszerzenia, to jest to tłusta sprawa). Zasady wyjaśnione w pół minuty, co zadowoli zarówno wytrawnych planszówkowiczów, jak i osoby niezainteresowane grami planszowymi. Ponieważ za każdym razem możesz wymyślić inną wskazówkę, nie będziesz po prostu grał w tę grę. Jedyną drobną wadą jest ograniczenie do sześciu graczy, ale można temu łatwo zaradzić, kupując Dixit Odessey, który jest przeznaczony dla maksymalnie dwunastu graczy, lub tworząc własne żetony. Tak czy inaczej, uważam, że Dixit to gra planszowa, której nie powinno zabraknąć w żadnej kolekcji gier planszowych.
Oceny gracza: Explosive Kittens to energiczna karciana gra imprezowa, która nie obrazi cię, ale nie podnieci i sprawi, że będziesz grać w mgnieniu oka. W rzeczywistości chodzi o Czarnego Piotrusia, którego nieco zmodyfikowali i umieścili w motywie kociaka. Pod względem mechanicznym nie jest to szczególnie sprytna ani odkrywcza gra, ale sprawdzi się jako rozrywka podczas podróży pociągiem. Prawdopodobnie nie jest to jednak gra dla deskoholików, którzy mają więcej nagrań, a tym samym wyższe oczekiwania wobec gier planszowych i karcianych. Jest to jednak zabawna, szybka i wypełniająca gra, która z pewnością nie obrazi, ale też nie zaimponuje.
Oceny gracza: Divukraj to piękna, relaksująca, przyjemna gra, w której pokochasz wszystko i wszystkich, a zwłaszcza swoich kolegów z drużyny. Cóż, nie do końca. To bardzo piękna, bajeczna gra, która jest pięknie ilustrowana, ale bardzo konkurencyjna. Gra zaskoczyła mnie już za pierwszym razem, gdy w nią zagrałem, gdzie w pierwszej rundzie zastanawiałem się, jak to może trwać tak długo, ale realistycznie zwykle przekraczasz ten czas. Jest to wysokiej jakości euro łączące kilka różnych mechanik gier planszowych, aby stworzyć piękną i grywalną mieszankę. Pomimo tego, że jest to dość złożona gra, można ją łatwo wyjaśnić w ciągu kilku minut. Jedynym drobnym minusem gry jest zazwyczaj ostatni sezon graczy, którzy są w stanie zastanawiać się nad każdym ruchem do dziesięciu minut :D W naszej grupie rozwiązaliśmy to za pomocą minutowej klepsydry, która aktywuje się, gdy ktoś zajmuje zbyt dużo czasu. Podsumowując, nie pozostaje nam jednak nic innego jak polecić Divukraj jako wysoce ponadprzeciętną grę dla szerokiego grona graczy.
Oceny gracza: Five Pickles to klasyczna i nie bałbym się powiedzieć nieco generyczna gra, której celem jest pozostawienie na końcu karty o najniższej wartości. Jest to gra, którą można wyjaśnić w ciągu minuty, jest pięknie kompaktowa i jest stworzona do szybkich wycieczek wypełniających na peronie pociągu, zanim mięso znajdzie się na grillu lub po prostu do rozpoczęcia gry planszowej. To dobra gra, która nie przytłacza, ale jednocześnie nie obraża i może stać się miłym dodatkiem do kolekcji gier planszowych. Od czasu do czasu urozmaicamy grę, każąc przegranemu wziąć odpowiednią liczbę prawdziwych ogórków do zjedzenia zamiast drewnianych ogórków w grze :)
Oceny gracza: Food to prosta gra quizowa o jedzeniu. Ma zalety i wady wszystkich gier quizowych, tj. niektóre pytania są absurdalnie łatwe, a niektóre absurdalnie trudne, lub z czasem zapamiętujesz wiele odpowiedzi i gra staje się powtarzalna. Motyw przewodni robi tutaj dużą część pracy, jeśli lubisz gastronomię i jedzenie, to jest to gra dla ciebie, jeśli nie, nie kupuj gry, bo nie będziesz się nią cieszyć. Byłem jednak bardzo zainteresowany, biorąc pod uwagę temat. Moi przyjaciele i ja gramy w tak zwaną wersję dla dorosłych, w której nie dajemy rozmówcy wyboru opcji, gra staje się nieco dramatyczna. Tak więc Food, Inc. to fajna tematyczna gra quizowa, nic więcej, nic mniej.
Oceny gracza: Cartographers było pierwszą grą, którą nie tylko polubiłem, ale nawet zacząłem lubić **** i pisać gry. Można w nią grać w de facto nieograniczoną liczbę graczy i mocno obciąża wątki mózgowe. To, co bardzo doceniam, to włączenie motywu do mechanizmu przerzucania i pisania, co jest dość trudne w tego typu grach. Ważne jest, aby od samego początku ustalić w głowie jasne piktogramy, których będziesz używać, które różnią się od siebie, aby nie pomylić różnych obszarów. Ewentualnie kup kredki (lub podkradnij je dzieciom) i stwórz piękne kolorowe mapy.
Oceny gracza: Piękna i energiczna gra, która potrafi wciągnąć każdego, potrafi wstrząsnąć mózgiem, a jednocześnie nie przegrzać go całkowicie. Bardzo łatwo wyjaśnić zasady znajomym, nawet jeśli są pod wpływem alkoholu. Gra jest łatwa do przenoszenia, a zatem idealna na wycieczki do pubu itp.
Oceny gracza: bardzo dobrze działający mechanizm ekonomiczny gry doskonałe wykorzystanie motywu bardzo dobra rozgrywka dobre tempo rozgrywki doskonała regrywalność -trudne liczenie dochodu na koniec gry -niskiej jakości (pod względem materiałów) komponenty gry Bardzo dobra i przyjemna gra ekonomiczna, która ma wiele warstw i zdecydowanie poleciłbym ją każdemu bardziej zaawansowanemu graczowi. Szkoda tylko, że komponenty szybko się zużywają i przy bardziej intensywnej rozgrywce będą wymagały wymiany.
Oceny gracza: Szybka i dynamiczna gra imprezowa z dużą ilością kości, która nie zgubi się na żadnej imprezie. Jest jednak pewien minus w postaci dużej ilości szansy związanej z ogólnym wynikiem (gra w kości, neasi :D ), ale zabawne karty, pięknie ilustrowane potwory i ogólna frajda z gry sprawią, że o tym zapomnisz. Krótko mówiąc, Ruler of Tokyo to dobra zabawa, z którą nie można się pomylić.
Oceny gracza: Fajne rozszerzenie do gry podstawowej, które dodaje więcej opcji i więcej decyzji w grze oraz cel, jakżeby inaczej, zdobycia punktów zwycięstwa. Wykorzystuje zasadę z gry podstawowej (umieszczanie diamentów w określonym kształcie), ale stosuje ją do zdobywania karty obszaru lub towarzysza. Gracz umieszcza ten kształt wyłącznie na swojej planszy, do której przeciwnicy nie mają dostępu. Jest to mile widziana zmiana w grze i dodaje coś do i tak już niesamowitej gry planszowej.
Oceny gracza: Absolutnie, całkowicie i niezaprzeczalnie niezbędne rozszerzenie, które przenosi i tak już doskonałe Hero in a Nutshell w nowy wymiar zabawy, wprowadzając nowe opcje, nowe mechaniki potworów, które wpływają nie tylko na różnorodność gry, ale także na ogólne wrażenia, w których budowanie bohatera w końcu zaczyna mieć sens, a twój niepokonany bohater będzie walczył z rzucanymi potworami. Jasne i proste, to jest to, czego chcesz, a nie musisz mieć. I nawet nie graj w Hero in a Nutshell bez tego rozszerzenia. Byłbyś zubożały.
Oceny gracza: De facto, dla mnie jest to wariacja na temat BANG z planem gry i mnóstwem ciekawych mechanik, które można szybko i łatwo wytłumaczyć znajomym i łatwo zrozumieć. Dla mnie to jedna z najfajniejszych gier imprezowych zawierających konflikt.
Oceny gracza: Niezwykle udana gra Vladiego Chvátila odniosła sukces nie bez powodu. Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier skojarzeniowych, która jest bardzo łatwo dostępna i ekscytuje zarówno doświadczonych graczy planszowych, jak i początkujących graczy planszowych. Gra ma mnóstwo kart, a mechanizm losowego wyboru agenta umieszczania kart zapobiega stereotypizacji i uczeniu się kombinacji wzorów. Zawsze będziesz mile zaskoczony, gdy uda ci się połączyć więcej niż dwie tablice i odwrotnie, znacznie zawstydzony, gdy upuścisz podpowiedź. Nazwy kodowe zapewniają odrobinę myślenia, dużo zabawy i świetne wrażenia. To gra, w której musisz mieć co najmniej drugą partię po pierwszej, i to jest to, co czyni dobrą grę planszową. Vlad zrobił to ponownie.
Oceny gracza: Bilety wydają się być relaksującą grą dla 5 przyjaciół. Tak, to gra dla 5 osób, ale choć nie pozwala na bezpośredni konflikt, to prowokuje zabawne sytuacje konfliktowe. Kiedy spędzasz połowę gry na budowaniu linii z Lizbony do Petersburga, a ktoś psuje cały twój plan, budując ostatni odcinek samemu, testuje to więcej niż jedną relację. Gra jest dość losowa, ale naprawdę zabawna. A jeśli lubisz pociągi (jak każda osoba z duszą), musisz ją mieć. Gra jest zarówno w tej wersji niezwykle pięknie wykonana, miniaturowe wagony i stacje są przepiękne. Motyw przewodni oddycha przez całą grę, a jego zastosowanie w mechanice rozgrywki ma sens. Jedną z największych zalet tej gry jest jej prostota, dzięki której można ją wytłumaczyć osobom niegrającym w kilka minut i może służyć jako fajna gra wprowadzająca.
Oceny gracza: Times Up to klasyk, który nigdy nie zawodzi i zapewnia dokładnie to, czego oczekujesz. Ma prostą mechanikę, dzięki czemu mogą ją opanować zarówno początkujący, jak i gracze z łatwością. Sama gra jest szybka i zabawna, więc można ją polecić na każdą imprezę. Jednak, podobnie jak w przypadku Activity, podaż kart jest ograniczona i w końcu się zestarzeje.
Gdybym miał mieć w domu tylko jeden shtick, byłby to właśnie ten. Podoba mi się zasada obstawiania, ...
Baritone [21.11.2024]
Po pierwszych trzech partiach gry podstawowej (solo, para, trójka) bawię się jak na razie powyżej oc ...
acedrac [21.11.2024]
Świetny i pięknie wyglądający quickie. Niektórym przeszkadza brak asymetrii stron, ale ja uważam, że ...
Julias [21.11.2024]
Terrorscape
dodano: 21.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Tomb of Wonders
dodano: 19.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Guardians Set
dodano: 18.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Panteon
dodano: 13.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Faraon
dodano: 11.11.2024
Quartz: The Dice Game
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race: World Circuits
dodano: 20.11.2024
F1 Roll & Race
dodano: 20.11.2024
3 Chapters
dodano: 20.11.2024
Panda Spin
dodano: 20.11.2024