Oceny gracza: Klasyka. Proste zasady, wiele sposobów na rozgrywkę i ogólnie miła atmosfera z ładną oprawą wizualną. Prawdopodobnie jedna z najlepszych gier wieloosobowych, która balansuje między rodzinną grą imprezową a bardziej złożoną grą strategiczną.
Oceny gracza: Dokładny przykład tego, jak powinna wyglądać gra dla dwóch osób. Czysta mechanika gry bez żadnych niejasności i świetne wrażenia z rozgrywki. Gra, która zapewnia rozrywkę. Jedyną drobną wadą jest to, że gdy gra staje się nieco bardziej obciążona, nadal czujesz, że chcesz więcej. Ale gdy zaczynają pojawiać się rozszerzenia, całość zaczyna iść w innym kierunku, a lekkość i czysta perfekcja znikają. Jedna z najlepszych dwuosobówek w historii.
Oceny gracza: Agora to bardzo dobre rozszerzenie samo w sobie, ale niestety zmienia grę tak bardzo, że ostateczne odczucia bardzo różnią się od podstawowej wersji. Pantheon był po prostu innym sposobem na grę, ale Agora już przesuwa kopertę. Jeśli jeden gracz użyje Agory, a drugi nie, gracz, który gra w grę w staroświecki sposób, będzie całkowicie spieprzony, a gracz używający intrygi całkowicie go zmiażdży. Gra zmieniła się z małej w dużą, a czas gry podwoił się. Wierzę, że dla niektórych będzie to świetna zabawa, ale niestety Agora zabiła dla mnie czystość podstawki. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować fakt, że w zasadzie grasz w zupełnie nową grę, to czemu nie.
Oceny gracza: Fajne rozszerzenie, które dodaje bogów i ogólnie nie zmienia klimatu gry tak bardzo, jak późniejsza Agora. Prawie wszystko pozostaje takie samo, daje tylko więcej sposobów na grę, ale nie popycha gracza do nowych rzeczy. Czas gry wydłuża się o około 10 minut.
Oceny gracza: 7 cudów świata w prostej wersji. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że w grze jest o wiele więcej losowości, to nie do końca tak jest. Karty zdobywa się inaczej niż w Pojedynku i inaczej niż w klasycznych cudach, ale wybory wciąż są mniej więcej takie same. W Architects można zagrać w 10-15 minut, co nie zapewnia głębokiego doświadczenia, ale zdecydowanie ma swoje uroki.
Oceny gracza: Jedna z moich ulubionych gier do grania w dowolnym momencie. Doskonała oprawa wizualna i mroczna podwodna atmosfera gwarantują klimatyczną rozgrywkę. Niektórzy twierdzą, że nie zagraliby w dwójkę, ale ja uważam, że gra jest absolutnie rewelacyjna pod każdym względem. W dwie osoby co prawda nie ma aż tak dużego konfliktu, ale w tej liczbie da się ją ukończyć w jakieś 30 minut, a to się po prostu czasem docenia. Razem z karcianą wersją Conspiracy: Kingdom of the Deep tworzy doskonałe, proste w zasadach combo mrocznych głębin, które nigdy mi się nie znudzi. Wielka szkoda, że gra nie sprzedała się u nas tak dobrze i prawie na pewno nie zobaczymy żadnych rozszerzeń w Czechach.
Oceny gracza: Dość obszerna edycja popularnej gry. Dużo kart i przynajmniej trochę zmienności z tym związanej. Wymagane minimum 4 graczy. Jedna z lepszych wersji Activit... nic więcej, nic mniej.
Oceny gracza: Totalna bzdura z absolutną ilością zbiegów okoliczności. Trochę taktyki zgadywania można zastosować, ale nie ma co szukać w tym czegoś więcej niż śmiesznego gówna. Zapewni dzieciakom rozrywkę na jakiś czas.
Oceny gracza: Bardzo łatwa gra dla dzieci, choć nie tak mała, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Obrazki są jak z czasopisma dla niewidomej na kolory 5-letniej dziewczynki, więc naprawdę przerażające. Szkoda, że jest mniej różnorodności i poczucie, że niewiele się dzieje podczas gry. To mogła być naprawdę dobra gra dla początkujących. Tak jak jest, nie obraża, jest trochę zabawy, ale to wszystko.
Oceny gracza: Piękna, ogromna gra z niesamowitym motywem. W grze dla dwóch graczy masz wszystko w swoich rękach i możesz realizować przygotowane strategie. Jednak od trzech graczy nie można mieć kontroli i przez większość czasu wszelkie plany całkowicie się załamują. Zresztą w każdej liczbie graczy gra jest zupełnie inna, ale we wszystkich przypadkach świetna. Jedyne co można zarzucić to same akcje we Florencji, moim zdaniem można było je nieco lepiej poprowadzić. Gra w zasadzie w ogóle nie kombinuje, jak na przykład White Castle, ale rozgryzienie jak to zrobić i zdobyć najwięcej punktów nie jest łatwe. Wykonanie na najwyższym poziomie, szczególnie w edycji deluxe i z figurkami nie brakuje. Super przejrzyste zasady i fakt, że nie zapomina się ich nawet po długim czasie, to totalny odlot. Jedno z najbardziej tematycznych euro na świecie. Doskonały motyw Produkcja na najwyższym poziomie Czas gry do 2 godzin przy 2 graczach Super cena biorąc pod uwagę zawartość Gra jest bardzo przejrzysta, nawet jeśli na to nie wygląda Super ikonografia - Słabsza akcja we Florencji
Oceny gracza: Równie świetna jak Abyss. Bardzo doceniam to, że zachowując motyw i klimat, gra jest inna, a nie tylko uproszczoną karcianą kopią świetnej gry planszowej. Pomagają w tym inne, ale znowu absolutnie genialne ilustracje i odwrócony piramidalny układ kart, który zamienia grę w przemyślaną kolekcję zestawów. Przy dwóch osobach całość rozgrywana jest w 20 minut, a przy czterech od pół godziny do 45 minut. Jako bonus, blaszane pudełko i dobra cena. Jedyny minus jaki widzę to fakt, że wszystko kończy się szybciej niż byśmy chcieli, a niektóre symbole są dość nieintuicyjne w pierwszych dwóch partiach. Ale jak już gra się skończy, to od razu mam ochotę zagrać ponownie.
Oceny gracza: Prosta gra z jedną ciekawą mechaniką. Gra na kilka minut, odpowiednia nawet dla zupełnych laików. Jest to rodzaj gry, którą wyciągasz od czasu do czasu, przewracasz kilka razy i odkładasz na jakiś czas, ponieważ nie ma w niej głębi. W zasadzie prawie gra imprezowa. Czeski tytuł "Fight for Rome" jest całkowicie błędny... w grze nie ma walki ani innego konfliktu.
Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Temat i zabawa z gry zostały całkowicie utracone przez bezsensowną ...
Schorai [17.11.2024]
Przypomina mi to trochę legowisko, ale jest mniej zabawne. Rozgrywka trwa 17 rund, ale w ciągu około ...
Targanar [17.11.2024]
Dobra dla dzieci, kolorowa, prosta, ale szybko się nagrzeje.
Targanar [17.11.2024]
Piękna, ogromna gra z niesamowitym motywem. W grze dla dwóch graczy masz wszystko w swoich rękach i ...
Chupacabros [17.11.2024]
W porównaniu do innych euro, gra jest trudniejsza do ogarnięcia pod względem zasad i mniej intuicyjn ...
proPlayer1 [17.11.2024]
Ankh: Bogowie Egiptu – Panteon
dodano: 13.11.2024
Ankh: Bogowie Egiptu – Faraon
dodano: 11.11.2024
Star Wars: The Deckbuilding Game – Clone Wars
dodano: 22.10.2024
Last Defense!
dodano: 15.11.2024
Star Wars RPG (dle 5. edice DND)
dodano: 15.11.2024
Horror w Arkham LCG: Uczta w Dolinie Hemlock - Rozszerzenie kampanijne
dodano: 15.11.2024
Hunted: Kobayashi Tower (2nd Edition)
dodano: 15.11.2024