Zombie Teenz: Ewolucja

Ilość graczy: 2 - 4
Doradzany wiek: od 8 lat
Czas gry: 25 min
Świat gry: Zombie
Kategorie gry: gra planszowa, kooperacyjna, dla dzieci
Język polski: polskie wydanie
Wydawnictwa: FoxGames
ADC Blackfire Entertainment
Le Scorpion Masqué
Autorzy: Annick Lobet
Rok wydania: 2020
Oznajmić : Facebook

Opis gry

Poprawić

Wycofali się do kanałów. Tam czekali i rozmnażali się. Teraz atakują w całym mieście. Zombie powróciły i są gotowe pożreć całe miasto. Szybko i bezlitośnie. Chyba, że ktoś im się postawi... Czy będziesz to Ty i Twoja grupa przyjaciół?

Zombie Teenz: Ewolucja to luźna kontynuacja poprzedniej odsłony gry Zombie Kidz: Ewolucja. Z pierwszą częścią łączy ją przede wszystkim tematyka i niezapomniana grafika. Gracze wcielają się w role dorosłych dzieci, które próbują znaleźć w mieście opanowanym przez zombie wystarczająco dużo surowców, aby stworzyć lekarstwo, które odwróci infekcję zombie. 

Ponownie, jest to gra kooperacyjna z progresją, gdzie odkrywasz zawartość gry stopniowo - im więcej gier rozegranych, tym więcej dodatkowej zawartości odblokowanej. 

Nadchodzi - Przygotowanie do gry:

Na początku gry każdy z graczy wybiera postać, którą chce grać. Wybierają jedno wyjście kanalizacyjne na mapie i kładą na nim kartę zombie w tym kolorze. Następnie można rozpocząć grę. 

Są one wszędzie w mieście - Przepływ gier:

Na początku swojej tury gracz rzuca białą kością. W zależności od koloru, który właśnie wytoczył, albo umieszcza zombie z rzędu obok planszy gry na wylocie kanalizacyjnym tego koloru, albo przesuwa wyznaczone zombie na planszy gry w wybranym kierunku. Zombie zawsze kierują się w stronę jednego z budynków, które próbują zająć. Jeśli któremuś z nich się powiedzie i powinien przejść dalej, przeskoczy do następnego budynku. Gdy wszystkie cztery budynki w mieście są zajęte, gra się kończy. 

Dwie strony kostki do gry są zarezerwowane dla znaków zapytania. Jeśli wylosowany zostanie znak zapytania, gracze losują kartę wydarzenia. Niektóre karty mają pozytywny efekt, jak na przykład przerwa, podczas której zombie nic nie robią. Inne z kolei powodują, że wszystkie zombie na planie się przemieszczają. Co może również oznaczać szybki koniec gry. 

Gracze mają za zadanie przynieść 4 skrzynie z budynków w mieście do szkoły w środku planu gry. W swojej turze wykonują dwie dowolne akcje (nie krępujcie się wykonywać tej samej akcji wielokrotnie). Mogą one w szczególności:

  • przejdź do następnego kwadratu.
  • atakować zombie (trafiają zombie na tym samym kwadracie, wraca on do rzędu poza planem gry).
  • przekazać skrzynię graczowi znajdującemu się na sąsiednim kwadracie.

Mogą również zrezygnować z jednej lub obu akcji. Następnie gra następny gracz. 

To już koniec - koniec gry:

Gra kończy się natychmiast, jeśli gracze przyniosą do szkoły wszystkie 4 skrzynie z zaopatrzeniem. W tym przypadku wygrywają gracze. Jednakże, jeśli zombie zajmą wszystkie 4 budynki w mieście, gracze przegrywają. 

Autor: martinsun

Dalsze nazwy dla tej towarzyskiej gry

  • Zombie Teenz Evoluce
  • Zombie Teenz Evolution

Nowe opisy gier

Kingdom Rush: Rift in Time

Kingdom Rush: Rift in Time
dodano: 9.5.2022

Nowe gry w katalogu

Stuka Leader
Stuka Leader

dodano: 23.5.2022


Next Station: London
Next Station: London

dodano: 23.5.2022


Operation Whirlwind: Budapest – November 1956
Operation Whirlwind: Budapest – November 1956

dodano: 23.5.2022


Dune: Betrayal
Dune: Betrayal

dodano: 23.5.2022


Micro Cosmos
Micro Cosmos

dodano: 23.5.2022


więcej >>

Miejsce dyskusji