Tiny Epic Zombies

Ilość graczy: 1 - 5
Doradzany wiek: od 14 lat
Czas gry: 30 min
Świat gry: Zombie
Kategorie gry: kooperacyjna, strategiczna
Język polski: nie
Wydawnictwa: Gamelyn Games
REXhry
Autorzy: Scott Almes
Rok wydania: 2018
Oznajmić : Facebook

Opis gry

Poprawić

Pozostawiono nas w zawieszeniu.  I słyszę je teraz wokół nas.  W centrum handlowym jest ich pełno. Dobrze, że jest taki duży i mamy gdzie się schować. Albo równie dobrze możemy je zdobyć. Martwy zombie to dobry zombie. A my mamy mnóstwo zapasów...

W grze Tiny Epic Zombies wcielasz się w rolę ocalałego z apokalipsy zombie. Jesteś w ogromnym centrum handlowym i zombie są roi się wokół ciebie. Twoim zadaniem jako gracza jest wykonanie wylosowanych zadań i ucieczka. Jako władca zombie, musisz uniemożliwić graczom wykonanie zadań lub zamienić graczy w zombie (zabić ich). W tym samym czasie gracze muszą chronić atrium, które stanowi ich bazę i serce centrum handlowego. Możesz wybrać pomiędzy grą kooperacyjną a rywalizacją.

Przygotowanie do gry

Gracze wybierają postać, którą chcą grać. Każda z postaci posiada specjalną umiejętność, która ułatwia przetrwanie. Jeśli gra toczy się przeciwko mistrzowi zombie (nie jest konieczne posiadanie go w grze), on również wybiera postać, którą gra. Każda postać posiada również wariant zombie ze specjalnymi umiejętnościami. Następnie tworzony jest plan handlowy i talia zadań. Z dziewięciu możliwych questów, gracze losowo wybierają trzy. Każdy gracz zaznacza zdrowie i amunicję na swojej karcie gracza. Te dwa markery są kluczowe w określaniu przeżywalności danej postaci.

Postępy w grze

Gracze zaczynają. Każda postać musi zawsze poruszyć się o trzy miejsca. Aby to zrobić, mogą wykonać jedną z trzech dodatkowych akcji:   

  1. Zabija zombie
  2. Wykorzystuje zdolność pomieszczenia
  3. Zbierz przedmioty

Gracz kończy swoją turę, odwracając kartę poszukiwań, która leży przed nim. Karta poszukiwań uruchamia również turę gracza zombie. Gracz najpierw sprawdza, czy symbol na odwróconej karcie poszukiwań pasuje do symbolu pokoju, w którym znajduje się gracz, który ją odwrócił.  Jeśli tak się stanie, uruchamia on specjalne zdolności na swojej karcie, a także ulepsza je o jeden poziom. Rozmieszcza również nowe zombie i przydziela dodatkowe karty poszukiwań. Następnie następny gracz kontynuuje grę.

Walka gracza z zombie odbywa się na bliski dystans lub na odległość (strzelanie). Walka wręcz odbywa się za pomocą kości - można np. zaliczyć trafienie krytyczne, które pozwala przejść do następnego pomieszczenia (zyskując tym samym jeden dodatkowy ruch), ale można też otrzymać obrażenia. Strzelanie, z drugiej strony, pozwala zabić zombie w następnym pokoju. Kosztem jest utrata amunicji. I tu dobrze jest liczyć, bo amunicja i zdrowie to wskaźniki na tej samej osi i jeśli się spotkają, gracz zostaje zjedzony żywcem, jego postać zostaje wyeliminowana i musi zacząć grać jako inny ocalały. Liczba ocalałych w przedsionku jest jednak ograniczona.

W grze można znaleźć różne wyposażenie i broń, które pomogą Ci lepiej przetrwać. Broń jest umieszczona na meeplach, więc gracze mogą śledzić, kto co ma przy sobie przez cały czas.

Koniec gry

Jeśli jest to wariant kooperacyjny, zwycięzcą jest albo mistrz zombie, albo wszyscy pozostali gracze. Muszą współpracować, aby obronić serce sklepu i wykonać trzy wylosowane wyzwania, aby wygrać. W wariancie rywalizacji wygrywa gracz, który jako pierwszy wykona wybrane zadania. Mistrz zombie wygrywa, jeśli wszyscy gracze są martwi lub talia kart eksploracji została przejęta.

W grze dostępny jest materiał bonusowy z KS, który zawiera kilka nowych postaci i przedmiotów, a także specjalną postać psa.

Autor: martinsun

Dalsze nazwy dla tej towarzyskiej gry

  • Malé velké zombie

Nowe opisy gier

Set a Watch

Set a Watch
dodano: 22.9.2021

Zew przygody

Zew przygody
dodano: 14.9.2021

Miejsce dyskusji